У ДУСІ МЕЦЕНАТСЬКИХ ТРАДИЦІЇ УКРАЇНСЬКО-ГРУЗИНСЬКОЇ КУЛЬТУРНОЇ ДИПЛОМАТІЇ

Гамарджоба, генацвале! – так вітали гостей організатори зустрічі в Грузинському центрі Одеси.

У квітні в храмі святої благовірної Тамари, Цариці Грузинської пройшов молебень за Перемогу, за мир в Україні та Грузії, за українських воїнів, а у Грузинському культурно-освітньому центрі «Іверія» під керівництвом Шорени Гегешидзе відбувся чудовий захід. А приводом для нього стали одразу три події: День народження відомого мецената та колекціонера, Почесного радника Посольства В’єтнаму, Почесного працівника культури України, Повного кавалера церковного ордена святого Володимира, кавалера ордена святого Георгія, лауреата літературних премій та кінофестивалів Андрія Анатолійовича Горчакова. І це все лише перший привід.

Другим приводом стало обрання професора Горчакова Почесним членом Одеського Дипломатичного клубу. А ось третій привід – це щорічне святкування 14 квітня Дня рідної мови у Грузії, і грузинський оазис в Одесі відвідали в цей день високоповажні гості.

Душа грузинського народу – це музика та слово, а душа всієї Грузії – це її стародавня столиця, незабутній та гостинний Тбілісі. Тому для гостей прозвучали слова великого грузинського поета Шота Руставелі та мелодія до пісні «Тбілісо» композитора Реваза Лагіддзе у виконанні лауреатів літературних премій та заслужених працівників культури України Світлани Лукіної та Євгена Лукашова, яких вітали бурхливими оплесками.

Шановні гості, представники депутатського та дипломатичного корпусу, журналісти, керівники міських закладів культури, мистецтва, освіти надихнувшись грузинською поезією та музикою привітали Андрія Горчакова зі святами, вручили подарунки, сказали багато добрих слів на адресу свого друга та сподвижника.

Андрій Анатолійович не залишився у боргу, і ще раз підтвердив свою прихильність до меценатських традицій сім’ї, передавши фінансову допомогу грузинському храму. Гості мали змогу почути поетичні твори з вуст автора та побачити на екрані інтерв’ю багатьох відомих городян про діяльність родини Горчакових. Герой України Володимир Філіпчук, ігуменя Серафима, директор-засновник Музею К.Г. Паустовського Віктор Глушаков, засновник Музейно-виставкового комплексу ім. академіка В.П. Філатова Наталія Коваленко та багато інших поділилися з екрану своїми поглядами на багатогранну особистість мецената Горчакова. Після перегляду була оголошена хвилина мовчання в пам’ять тих сподвижників, яких вже не має серед нас.

У ці складні часи, які переживає Одеса і вся Україрна, подібні культурні зустрічі задля зміцнення нашого культурного фронту, загартування духу переможного українського народу й незламних одеситів дуже потрібні й корисні.

Залишити відповідь