29 квітня уряд затвердив ініціативу державної дотації у розмірі 10 тисяч гривень на гектар землі за вирощування бавовника. Гроші закладені в бюджет на 2025 рік, а аграрії вже мають можливість оформити заявку на їх отримання. Про це повідомляє Українська служба інформації з посиланням на Степана Чернявського, народного депутата України, заступника голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики.
У 2024 році в Одеській області стартував пілотний проєкт з вирощування бавовника. Декілька фермерських господарств висіяли на десяти демополях різні сорти рослини та вирощували їх у відмінних умовах (з поливом і без). Результат експерименту дав надію на розвиток культури в південних регіонах України. Тож, уряд пішов на виділення коштів для дотаційної підтримки аграріїв, які візьмуться вирощувати бавовник і у 2025 році.
10 000 гривень за гектар вирощеного бавовнику покриють 50% ризиків фермерів, які візьмуться вирощувати бавовник у 2025 році. Повністю покрити ризики могли б 20 000 – 30 000 гривень за гектар. Але така сума є занадто високою для держави в умовах війни.
Півдні України є сільгосппідприємства, які чекали на рішення і готові взятися до роботи. Так, в Миколаївській області одне з агропідприємств вже відвело під посів бавовнику понад 1000 гектарів землі.
Торік експериментальні поля в Одеській області дали в середньому 1,5 тонни бавовни з гектара.
А за словами Степана Чернявського, якщо за рік Україна зможе вийти на 30 000 гектарів засіяних бавовником, то ціна на сировину може сягнути 1200 доларів США за тонну. Ба більше, – великі об’єми вирощування підштовхнуть підприємців і державу створювати ланцюги переробки, – будувати підприємства, зокрема легкої, хімічної промисловості і потужності для виготовлення пороху.
Отримати державну дотацію для вирощування бавовнику можуть офіційно зареєстровані сільськогосподарські товаровиробники в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях.
Подати заявку на дотацію можна в Державному аграрному реєстрі з 10 червня до 10 липня. До 10 серпня триватиме перевірка поданих заявок обласними адміністраціями. А до 15 вересня відбудеться виплата коштів від Мінагрополітики.
Відбулося засідання журі щорічного редакційного конкурсу газети «Вечірня Одеса», на якому визначено переможців за підсумками 2024 року. Представляємо лауреатів. «Люди справи»-2024
Базика Сергій, Боряк Костянтин, Боряк Максим — науковці Одеського державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку.
Будівельна компанія «Стікон» (керівник — Леонід Крючков). Колективна нагорода.
Васютин Олександр, Микита Столбунов, Олена Кравацька, Аліна Комащук. Олімпійські чемпіонки з фехтування на шаблях та їх тренери.
Голобородов Костянтин — вчитель історії ліцею № 56.
Гончарук Микола — вчитель Буялицького ліцею № 2 Великобуялицької громади.
Делієва Наталія — голова ГО «Асоціація жінок України «Дія».
Дитяча поліклініка № 6 Одеської міської ради Compass (директор — Сергій Горіщак). Колективна нагорода.
Дімерлі Майя — керівниця офісу «Одеса — літературне місто ЮНЕСКО».
Жорницька Тетяна — директор одеської гімназії № 26.
Завойко Наталія — директор одеського ліцею № 65.
Кантор Семен, Мороховський Вадим — керівник та ініціатор створення Одеського музею сучасного мистецтва.
Ковальчук Олена — головний технолог обласного видавництва «Чорномор’я».
Кохрихт Фелікс — головний редактор альманаху «Дерибасівська — Рішельєвська».
Кузьмін Віктор — академік, директор Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатського НАН України.
Любіковська Олена — керівник Одеського музею цікавою науки.
Одеський академічний український музично-драматичний театр імені Василя Василька ( директор — художній керівник Юлія Пивоварова).Колективна нагорода.
Одеський фаховий коледж мистецтв імені К.Ф. Данькевича (директор — Олена Бортникова). Колективна нагорода.
«Пісочниця Одеси» — благодійний фонд (керівник — Марина Василюк). Колективна нагорода.
Самофалов Дмитро — майор медичної служби, виконуючий обов’язки начальника департаменту охорони здоров’я Міністерства оборони України.
Себов Денис, Рибак Василь, Прохоров Олег — творці сучасної реабілітаційної служби на півдні України із залученням адаптивного спорту.
Силлесен Томас (Данія) — директор компанії Akkerman Solutions Ukrainе.
Слєсаренко Олександр — директор Одеського економічного ліцею.
Ххх
Нагороди лауреатам традиційно буде вручено на святкуванні чергової річниці виходу першого номера газети «Вечірня Одеса».
Понад 350 млн грн субвенції з державного бюджету отримала Одеса в рамках програми відновлення України. Ці гроші витратять на ремонт медичних установ і школи, повідомляє «Думська». Для того, щоб їх освоїти, місто додатково виділило близько 70 млн грн, які підуть на розробку проєктів і оплату податків.
Найбільше фінансування отримає Інфекціонка — понад 95 млн грн на відновлення двох корпусів «Н» (45,5 млн грн) і «М» (50 млн грн).
Біля 80 млн грн спрямують на ремонтно-реставраційні роботи в хірургічному відділенні міської клінічної лікарні №1 (60 млн грн). Там також замінять інженерні мережі для встановлення модульної котельні (22,7 млн грн).
Для реконструкції П'ятого пологового будинку і капремонту школи №61 виділять по 70 млн грн.
Всеукраїнська програма реалізується за підтримки Європейського інвестиційного банку. Вона спрямована на відновлення критичної інфраструктури.
Під будівництво собору Православної церкви України виділять територію у сквері Лесі Українки (раніше сквер Космонавтів). Новий храм зведуть на місці Свято-Троїцької церкви Одеської єпархії ПЦУ на ділянці площею близько 25 соток.
До революції 1917 року там розташовувався Центральний військовий храм Одеси. Пізніше його зруйнували і побудували літній кінотеатр «Супутник».
На минулій сесії депутати дали згоду на розробку проєкту відведення земельної ділянки під собор.
«У 2000 році це приміщення передали Православній церкві України для його переобладнання і будівництва храму, — розповіла «Думській» депутатка міськради Жанна Мандриченко. — За 25 років було багато судових справ щодо цього об'єкта, арешти. Але станом на зараз він чистий і під нього можна відводити землю. Ми дали старт цьому процесу, після його завершення буде розпочато будівництво. Там хочуть звести великий храм, який би відповідав потребам громади, оскільки зараз приміщення дуже маленьке. До того ж, в Одесі дуже мало церков, які належать ПЦУ».
Вона також зазначила, що після розроблення проєкту землеустрою його мають затвердити на сесії, і після цього можна буде починати будівництво. Планується, що вестися воно буде за кошти меценатів і пожертви парафіян, тому поки складно сказати, коли саме завершаться роботи.
Новий департамент, який займатиметься мобілізацією та військовим обліком, створять в одеській мерії.
Новий виконавчий орган вестиме первинний облік військовозобов'язаних, резервістів і призовників, які проживають у місті. Збиратимуть інформацію про них за місцем проживання, а не прописки. Ще одна з основних функцій — бронювання.
Нова структура не підміняє функції центрів комплектування, які займаються персональним оповіщенням громадян.
Департамент з'явиться через зміни в законодавстві, які суттєво розширюють повноваження органів місцевого самоврядування.