Медіаексперт Сергій Чернявський:

«Друковані медіа в Україні під загрозою через політику «Укрпошти»  медіаексперт Сергій Чернявський

Кількість друкованих видань в Україні стрімко скорочується, і значну роль у цьому відіграє політика керівництва «Укрпошти», переконаний медіаексперт Сергій Чернявський. Станом на початок 2024 року в країні видавалося майже 1200 найменувань друкованих медіа, а зараз – менше тисячі, не враховуючи видання вищих навчальних закладів.

Особливо критична ситуація з щоденними газетами – в Україні не залишилося жодної, крім офіційних видань Верховної Ради та Кабінету Міністрів. Під загрозою опинилися і міські газети у найбільших містах – Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі та Львові.

За словами експерта, які він оприлюднив під час міжнародної онлайн-конференції НСЖУ «Українські медіа під час війни», після 2014 року понад 500 видань припинили вихід через окупацію, з них 96 – після повномасштабного вторгнення. Ще 51 видання виходило до окупації в Автономній Республіці Крим.

Сергій Чернявський навів тривожну статистику щодо інфраструктури поширення друкованих медіа: кількість стаціонарних поштових відділень скоротилася з 11 тисяч у 2017 році до 4698 у 2023 році. Кількість листонош зменшилася на 75%. У структурі доходів «Укрпошти» передплата і доставка видань зараз становить менше 3%.

Експерт також звернув увагу на фінансові показники підприємства. За його даними, з 2017 по 2024 рік загальний збиток «Укрпошти» становить понад 2,4 мільярда гривень. При цьому зарплата генерального директора Ігоря Смілянського зросла з 1,8 мільйона гривень на рік у 2016 році до понад 11,5 мільйонів у 2023 році.

– Місячна зарплата генерального директора порівняно з середньою зарплатою в «Укрпошті» – це майже 221 зарплата співробітника, – підкреслив Чернявський.

За оцінкою експерта, така політика керівництва «Укрпошти» становить серйозну загрозу для майбутнього друкованих медіа в Україні, особливо регіональних видань, які залежать від системи поштової доставки.

4 Березня, 2025 року.

(Сайт НСЖУ).

Залишити відповідь