Чорноморські новини

Про газету «Чорноморські новини»

Громадсько-політична газета «Чорноморські новини» найстаріша на Одещині й одна з найстаріших в Україні, виходить із 19 липня 1917 року. За понад 100 років існування газета міняла назви та засновників, але ніколи не припиняла виходу. У 1918-у друкувалася навіть французькою мовою.

Перший номер газети «Голос пролетария» побачив світ 6 (19) липня 1917 року. Із серпня 1929-го перейменована на «Чорноморську комуну» і почала виходити українською мовою. Внесок колективу редакції в героїчну оборону Одеси відзначено медаллю «За оборону Одеси» (1942), а професійні досягнення – орденом «Знак Пошани» (1967).

24 серпня 1991 року колектив редакції ухвалив рішення про перетворення газети з органу обкому партії в обласну громадсько-політичну і проголосив основні програмні принципи: утвердження української державності, відродження національної свідомості, української мови і культури, відстоювання громадянських прав, честі, гідності кожної людини, незалежно від національності, політичних поглядів, віросповідання.

Із 1 січня 1992 року газета виходить під назвою «Чорноморські новини».

Серед основних тематичних сторінок газети – «Держава. Суспільство. Людина», «Економіка. Політика. Право», «Історія. Культура. Традиції», «О слово рідне!»… Під окремими постійними рубриками ведуться теми: земельна і медична реформи, децентралізація, соціальний захист населення, питання енергоощадності, охорони довкілля тощо. Розмаїття думок і поглядів на ту чи іншу проблему представляють рубрики: «Прошу слова», «Точка зору», «Ракурс», «Резонанс», «Політична палітра», «Міжнародні паралелі». На сторінках «Чорноморських новин» регулярно з’являються нові творчі доробки поетів і прозаїків Одещини (рубрики «Література рідного краю», «З поетичного блокнота»). Багато уваги приділяється культурним та освітнім темам – запоруці гармонійного розвитку духовного, освіченого громадянина, а відтак і всього суспільства.

У цей непростий час новітньої борні за цілісність нашої держави, за її гідне місце на геополітичній мапі світу, на сторінках «Чорноморки» жителі Одещини займляться зі земляками-героями цієї неоголошеної війни, дізнаються про події у зоні АТО, про проблеми внутрішньо переміщених осіб та їхні набутки вже на новому місці.

У часи відстоювання українцями демократичного вектора розвитку держави, своєї національної, громадянської, особистої гідності, що закарбовані на скрижалях новітньої історії державотворення як Помаранчева революція та Революція Гідності, саме «Чорноморські новини», попри всі ризики, регулярно висвітлювали ті події, доносячи до жителів Одещини інформацію, на яку в тотальній більшості місцевих ЗМІ було накладене табу.

З приходом до влади режиму Януковича за свою українську позицію, відстоювання вектора на європейську та євроатлантичну інтеграцію, захист демократичних цінностей і свобод редакція «Чорноморських новин» зазнала утисків – судові переслідування, негласна заборона на оформлення передплати та розповсюдження у роздрібній мережі, фальшиві звинувачення… Але колектив вирішив будь-якою ціною зберегти українську газету Одещини і за підтримки читачів та небайдужих друзів-однодумців зумів вистояти, сумлінно виконуючи свою інформаційну, просвітницьку та державотворчу місію.

Історія видання, як і багатостраждальна минувшина України, окреслена й чорними барвами. Так, у страшних 1937-у–1938-у, впродовж року, було репресовано і розстріляно трьох редакторів газети: Юхима Дубова, Івана Ісаєва та Костянтина Кожала. На фронтах Другої світової полягло десятеро співробітників редакції.

Але сповнена історія газети і світлими сторінками, славна видатними іменами: в різні роки в редакції працювали такі майстри українського слова, як Степан Олійник, Іван Микитенко, Степан Ковганюк, Святослав Караванський, Андрій Недзвідський, Володимир Базилевський та інші, друкувалися знані майстри слова Григорій В’язовський, Петро Осадчук, Володимир Яворівський, Борис Нечерда, Тарас Федюк, Валентин Мороз…

В активі колективу «Чорноморських новин» численні перемоги у загальнонаціональних та обласних професійних конкурсах. Дев’ять журналістів «Чорноморки» у різні роки були удостоєні почесного звання «заслужений».

Історія нашого часопису – віддзеркалення дуже складного й неоднозначного відтинку часу, позначеного трагічними і героїчними, чорними і світлими подіями в долі українського народу. Газета, яка в різні періоди виходила під різними назвами, була учасником і літописцем тих подій. Сьогоднішня «Чорноморка» продовжує писати історію нашої країни і нашого краю – новітню історію, яка твориться сучасниками.

Свобода слова, пошана до закону і відповідальність перед майбутніми поколіннями – ось основні дороговкази, на які орієнтується нинішній колектив  обласної української газети Одещини.

                                                                                  Редакція «ЧН»

Передплата на газету «Чорноморські новини»

Жителі інших регіонів України можуть замовити електронний формат «Чорноморки». Для цього перекажіть на рахунок редакції (№ UA 353287040000026005054211161 в АТ КБ «Приватбанк») 500 гривень, вкажіть у призначенні платежу: «за передплату електронної версії газети» і надішліть копію квитанції на e-mail: chornomorka@i.ua.

Передплатний індекс 61119

Передплатна ціна:

  • на 1 місяць — 60 грн.
  • на 3 місяці — 180 грн.
  • на 6 місяців — 360 грн.
  • на 12 місяців — 720 грн.

Вартість передплати без урахування поштового збору за оформлення передплати. Оформити передплату можна у всіх поштових відділеннях чи безпосередньо у листонош.

Газета виходить у четвер.

Контакти одеської обласної газети «Чорноморські новини»

Адреса редакції: 65008, м. Одеса, пл. Бориса Дерев’янка, 1, оф. 602.

e-mail chornomorski_novyny@ukr.net

Читайте газету в інтернеті: www.chornomorka.com

Моб. тел.: 050-55-44-206

Вайбер: 068-217-17-55

Рекламу та оголошення приймаємо у понеділок–четвер з 10.00 до 17.00, у п’ятницю – до 16.00 (без перерви на обід).

Кошти на підтримку «Чорноморських новин» можна переказувати на такі банківські реквізити:
АТ «Альфа-Банк» у м. Києві, рах. № UA 443003460000026006012386501.
АТ КБ «Приватбанк», поточний рах. № UA 173052990000026008034905949.
(обов’язково слід зробити примітку «На підтримку газети»).
Дякуємо всім, хто у ці нелегкі часи разом з нами.

Залишити відповідь