Допомога від НСЖУ є виявом великої поваги до нашої багатолітньої праці в медіа! На цьому наголосили ветерани журналістики Одещини, які отримали продуктові набори від Української федерації банків продовольства за підтримки Національної спілки журналістів.
Набір складається із найнеобхідніших продуктів для повноцінного харчування родини з трьох осіб протягом двох тижнів. Такі гуманітарні пакунки передали редакціям газет Одеси, Арцизу, Балти, Тарарбунар та інших громад області.
«Велике спасибі Національній спілці журналістів України, що не стоїть осторонь усіх наших проблем та дбає про своїх колег, які знаходяться у скрутних життєвих ситуаціях під час війни», – подякував голова Одеської регіональної організації НСЖУ Юрій Работін.
Інформаційна служба НСЖУ.
Зустрічі, «круглі столи», прес-конференції, що провела Одеська регіональна організація НСЖУ у 2023 році, – все це мало живий відгук в медійному середовищі, надавало популярності серед громадськості Одещини.
Голова правління Одеської регіональної організації НСЖУ Юрій Работін протягом року проводив зустрічі з представниками організацій, які займаються благодійністю, допомагають військовим ЗСУ та теробороні Одеси, з представниками культурних товариств, спортсменами. Такі зустрічі ставали основою для підготовки матеріалів обласними й локальними друкованими ЗМІ, на радіо й телебаченні, інтернет-виданнями.
За приклад може послужити зустріч з головою благодійного фонду «Шляхетна справа», який розпочав свою діяльність 24 лютого 2022 року, у перший день широкомасштабної російської навали, Сергієм Шутовим. Підсумком цієї зустрічі стало велике інтерв’ю, що знайомило широкий загал з діяльністю фонду.
І під час блекаутів цікаві зустрічі не відмінялися.
Регулярно проводилися круглі столи, коли журналісти отримували актуальну інформацію від спеціалістів і громадських діячів. При цьому варто зазначити, що робота офісу одеських журналістів не припинялася і під час блекаутів, коли заходи проводилися при свічках і світлі ліхтариків.
Тепло і зворушливо пройшла прес-конференція з воїнами ЗСУ, звільненими з полону рф – медиком Олександром Наговіциним та бійцем Максимом Кушніром. 23 серпня 2023 року на честь Дня Державного Прапору України у прес-клубі ОРО НСЖУ відбулась святкова зустріч членів правління Спілки з колегами, письменниками та митцями.
Незмінний інтерес у журналістському середовищі викликали організовані регіональною Спілкою прес-конференції з керівниками спортивних організацій, спортсменами – учасниками змагань з різних видів спорту, що проходили в Одесі.
Інформація, отримана під час таких зустрічей оприлюднювалася не лише в ЗМІ області. Насичена інформацією про щоденне життя одеських медійників Фейсбук-сторінка одеської регіональної організації НСЖУ. Протягом року розповідали і про важливі моменти колег з інших областей.
Зокрема, пораділи за херсонських колег, коли писали про відновлення за підтримки НСЖУ виходу в світ газети «Новий день. Багато коментарів підтримки колег з Бахмута отримав матеріал про зустріч Юрія Работіна з редакторкою бахмутської газети «Вперед» Світланою Овчаренко.
Розглянули резонансні проблеми, що виходять за межі регіону
Важливу проблему не тільки для Одещини, а всього Чорноморського регіону порушено під час круглого столу «Виживання природних заповідників України від час війни», що відбувся в прес-клубі журналістської спілки. Директорка заповідника «Тузлівські лимани» Катерина Вихристюк, науковий керівник заповідника Іван Русєв та представники екологічної спільноти говорили драматичну ситуацію з чорноморськими дельфінами.
Тоді прозвучало, що через військові дії агресора в акваторії заповідника загинуло більше 3000 дельфінів. Всього ж загальна цифра загиблих у результаті війни китоподібних може становити 50000 тварин. Така інформація має поширюватися не тільки в українських ЗМІ, а й за кордоном – вважають в Одеській регіональній організації НСЖУ.
Особливу увагу спілчан привернув круглий стіл на дуже чутливу тему дитинства в Україні під час широкомасштабної війни, що відбувся за участі керівників дитячих громадських об’єднань Одеси.
Дві події лютого
У лютому в офісі Одеській регіональній організації НСЖУ відбулися засідання фокус-групи Фонду «Демократичні ініціативи», 2-й Всеукраїнський семінар Фонду «Демократичні ініціативи». Тема дослідження – «Історична пам’ять. Сьогодення. Творимо новітню післявоєнну історію України». Учасники заходу відповідали на запитання: чи вірили в те, що росія почне агресію? Емоції, які викликало 24 лютого 2022 року? як змінювалися емоції від початку війни до сьогодення? та інші.
Також відбулась зустріч студентів факультету журналістики Національного університету «Одеська Політехніка» і їхніх викладачів з головою правління Юрієм Работіним. У невимушеній, дружній обстановці студенти знайомилися з тонкощами своєї майбутньої професії, ставили запитання і отримували відповіді, ділилися враженнями і життєвими історіями.
На завершення зустрічі молоді майбутні журналісти були розподілені на місця практики, що тривала три тижні.
Благодійна допомога від Одеської РО НСЖУ жителям Широкої Балки Херсонської області
«Миколаїв – Херсон»: зустрічі з колегами, благодійна гуманітарна допомога
У квітні Одеська регіональна організація НСЖУ провела благодійну акцію «Миколаїв – Херсон». Про неї Юрій Работін розповів під час поїздки у своїх коротких нотатках:
«Другий рік в Україні йде війна… Проїжджаємо Коблево, наближаємось до Миколаєва, де буде зустріч з нашою колегою Вікторією Веселовською для передачі через неї нашому ветерану гуманітарної допомоги.
На нашому шляху багато сіл, які постраждалі від війни: Білозерка, Комишани, Томина Балка, Софіївка, Широка Балка і Станіслав… Проїхали блок-пост легендарної Чорнобаївки…
В Херсоні проїхали повз видавництво «Наддніпрянська Правда». До речі, прийшло повідомлення, що головний редактор херсонської газети «Новий День» Анатолій Жупина надіслав нам шостий номер свого відновленого видання. І, як завжди, ми роздамо його переселенцям з Херсона, котрі зараз проживають в Одесі.
Зустріч з головою сільської громади Іваном Дмитровичем Самойленком відбулась при в’ їзді в село Широка Балка. В його супроводі ми під’їхали до дитячого садочка, де й розвантажили нашу гуманітарну допомогу від благодійних фондів Одещини та від Спілки журналістів Одеси.
Також від Одеської спілки журналістів та від Департаменту культури, міжнародного співробітництва та євроінтеграції Одеської міськради, були передані свіжі газети та бібліотечка для школи. Сумно було від того, що школа в селі зруйнована війною, але віримо, що її відбудують і наша бібліотечка послужить вірою і правдою.
Під час нашої поїздки відбулось сім ракетних обстрілів. Дякуємо нашим Збройним Силам за успішне знищення ворожих цілей. Щира вдячність директорам благодійних фондів «З Одесою в серці», «Добрий лев», «Шляхетна справа», «Європа з Україною» та громадській організації Громадський рух «Віра, Надія, Любов» за надану мешканцям сіл допомогу».
Обговорили нагальні проблеми, презентували книжку
У травні в Арцизі, що на Одещині, відбулася зустріч голови правління Одеської РО НСЖУ Юрія Работіна з головними редакторами газет «Час. Люди. Події» з Сарати та газети «Слово Арциза» Аллою Корінь, директоркою приватного підприємства «Слово Арциза» Надією Сердюк. Обговорили нагальні проблеми місцевої преси, радилися, як зберегти локальні видання від війни та економічних негараздів.
Там же, в Арцизі, було презентовано книжку Юрія Работіна «Слово для слова». До видання увійшли твори, в яких журналіст і письменник розмірковує над сенсом життя і людськими вчинками. Книжка накладом 300 примірників побачила світ в одеському видавництві «Астропринт».
«Розстріляна свобода слова» – проєкт за фінансової підтримки Civil Rights Defenders
У серпні Одеська організація журналістів приймала колег з НСЖУ, які презентували проєкт з символічною назвою «Розстріляна свобода слова».
Зустріч відбулася в рамках проекту «Привернення уваги української та міжнародної аудиторії до серйозних порушень прав людини та злочинів проти журналістів і ЗМІ, вчинених російською федерацією», що реалізується Національною спілкою журналістів України за фінансової підтримки шведської неприбуткової організації Civil Rights Defenders.
Презентація проєкту «Розстріляна свобода слова» в Одесі
Перша секретариня НСЖУ Ліна Кущ розповіла, як команда журналістів записувала свідчення понад 100 потерпілих журналістів і дослідила основні загрози для медійників в умовах широкомасштабної війни.
«Журналісти стають мішенню для російського агресора, який ігнорує всі конвенції і норми міжнародного права. В Україні працюють воєнні кореспонденти провідних світових медіа, що мають значний досвід роботи в багатьох гарячих точках. Але з такою небезпекою, коли росіяни цілеспрямовано обстрілюють журналістів, аби світ не дізнався правду і зменшив підтримку України, вони зустрілися вперше», – зазначила Ліна Кущ.
Участь в обговоренні взяли правозахисниця, громадянська журналістка, Людмила Гусейнова, яка за свою проукраїнську позицію пережила пекло російської в’язниці, а також головна редакторка видання «Новинар» Вікторія Майнич, редактор газети «Чорноморські новини» Іван Мельник, член НСЖУ, переселенець із Херсона Мирон Буба.
Вітаємо колег: університетській газеті «Технолог» – 50 років!
Історія газети почалась 1 вересня 1973 року. Той день став особливим в історії Одеського національного технологічного університету: світ побачив перший випуск газети «Технолог».
Протягом 50 років газета висвітлює всі події яскравого літопису одеського університету, і відбулося головне – «Технолог» знайшов шлях до серця читачів! На шпальтах газети – в маленьких сюжетах, нотатках, інтерв’ю –студенти вишу діляться думками щодо сьогодення і майбутнього України, мирного життя після нашої перемоги.
На честь 50-річного ювілею дружний колектив «Технолога» відзначений Грамотою секретаріату НСЖУ.
«Українська мова – мова єднання» і «Золотослів»
У вересні в Одесі відбувся фінальний етап щорічного загальноукраїнського конкурсу «Українська мова – мова єднання», що проходив уже 24-й раз. Цього року наперекір усім воєнним бідам до оргкомітету конкурсу надійшло понад 500 творчих робіт з багатьох областей України, більше 130 творів надійшло зі шкіл, гімназій та ліцеїв Одеси.
Роботи були розподілені на декілька тем: «Ми за безпечне майбутнє», «Срібне слово», «Завжди сучасний Сковорода», «Кобзар і сучасність», «Об’єднаймося брати мої». Серед них були оповідання, нариси, поетичні твори, казки, роботи в стилі «фентезі». І конкурс вкотре яскраво засвідчує, що сьогодні українська мова є дійсно мовою єднання, і це особливо проявилося перед обличчям російської навали.
Кращі з творів були відзначені почесними Дипломами та призами, а вручав нагороди голова оргкомітету конкурсу, його засновник – заслужений журналіст України Юрій Работін.
Утім, нагородження лауреатів конкурсу не завершилося у вересні, а тривало й надалі. Вручаючи дипломи, грамоти, призи, Юрій Работін дякував колегам за внесок у розвиток української мови, преси та журналістики.
В листопаді 2023 року відзначили дипломами конкурсу «Українська мова – мова єднання» та авторитетних столичних журналістів та письменників. Нагородження відбулося в прес-центрі НСЖУ, в колі щирих поціновувачів української мови й журналістської праці.
У рамках загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» напередодні Дня украї́нської писе́мності та мо́ви, який щороку відзначається в Україні 27 жовтня, відбулась презентація випуску газети «Золотослів».
На фінал року: благодійність як спосіб життя
Одеська РО НСЖУ висловлює величезну подяку Українській федерації банків продовольства, яка в партнерстві з European Food Banks Federation і за домовленістю з Національною спілкою журналістів України в жовтні 2023 р. надала гуманітарну допомогу – великі продовольчі набори медійникам Одещини. Людям така підтримка в нинішніх умовах війни і економічних труднощів дуже потрібна. Це й моральна підтримка, що не менш важливо, ніж матеріально. Дякуємо!
А в Різдвяні святкові дні велика команда волонтерів з Одеси, разом зі співробітниками Приморської районної адміністрації і за підтримки Одеської регіональної організація НСЖУ на чолі з головою правління журналістської спілки Юрієм Работіним і членом Одеської регіональної організації НСЖУ – депутатом Херсонської міської Ради Андрієм Медведєвим провели для сімей переселенців, які мешкають у Миколаївській та Херсонській областях, благодійну акцію «Новий Рік».
Одеська організація журналістів висловлює велику вдячність всім причетним до цієї події! І особлива подяка засновнику та генеральному директору Торгового дому «Strateg» Олександру Сиваку, який передав для малечі переселенців 1000 подарунків. Свято вдалося!